19.07.2024 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?

GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI

Cildine önem veriyorsan, güneş koruyucu kremleri bakım rutininden eksik etmemen gerektiğini biliyor olmalısın. Ancak güneş kremini yalnızca yaz mevsiminde değil, yılın her günü kullanman gerekiyor. Çünkü her geçen yıl cildinin biraz daha olgunlaşmasıyla birlikte güneşin dünya üzerindeki etkisi de artıyor. Peki, her mevsim güneş kremi kullanmanın faydaları ile ilgili çok daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız ?

GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI

1) Zararlı Işınlardan Koruyor: Güneş kremleri, cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyor.
2) Cilt Kanseri Riskini Azaltıyor: Dünya’ya ulaşan UVA ışınlarının yüzde 95’ ini ultraviyole radyasyon oluşturuyor. UVB ışınları ise cildin yapısını bozarak DNA mutasyonuna neden oluyor. Bu nedenle güzelliğin yanı sıra sağlık için de güneş kremi tavsiye ediliyor.

3) İnce Çizgi ve Kırışıklıkları Önlüyor: Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak güneş kremi kullananlar, beş yıllık zaman diliminde kullanmayanlara oranla daha genç görünüyor.

4) Ciltte Leke Oluşumunu Engelliyor: Düzenli güneş kremi kullanımı, ciltteki melanin seviyesinin artması ile meydana gelen leke oluşumunun önüne geçiyor.

5) Güneş Yanıklarını Önlüyor: Özellikle yaz aylarında cilde doğrudan nüfuz eden güneş ışınları, güneş yanıklarına neden oluyor. Güneş kremi sayesinde yanık, şişlik ve soyulma gibi problemler meydana gelmiyor.

6) Nem Kazandırıyor: Cilt üzerinde bariyer oluşturan güneş kremleri, nemin cilde hapsolmasını sağlayarak sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.

7) Hava Kirliliğinden Koruyor: İçeriğindeki bileşenler ve yapısından dolayı güneş kremleri, hava kirliliğinin cilde olan etkilerini minimum seviyeye indirgiyor.

8) Cilde Elastikiyet Kazandırıyor: Kolajen, keratin ve elastin gibi cildin elastikiyetini sağlayan temel cilt proteinleri, güneş kremleri sayesinde korunarak güçleniyor.

9) Cilde Aydınlık Görünüm Kazandırıyor: Güneş kreminin düzenli kullanımı sayesinde ciltteki güneşten kaynaklı solgun renk görünümü azalıyor ve cildin ışıltısı geri geliyor.

10) Renk Tonu Eşitsizliklerinin Önüne Geçiyor: Güneş kremleri, melaninin dengesiz artması nedeniyle oluşan renk tonu eşitsizliklerini engelliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Bize Ulaşın