20.10.2021 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Merkezefendi Bilim Şenliği

26 Eylül 2019 - 28 Eylül 2019

Projemizin ana amacı eğlenceli ve uygulamalı atölyeler yoluyla toplumun her kesimine bilimsel faaliyette bulunma imkânı tanımak ve projemizin ana teması olan inovasyon ve tasarım odaklı düşünmenin önemi konusunda farkındalık oluşturmaktır.

21. Yüzyılın Dünyası tüm teknolojik gelişmelerin, süslü kavramların gölgesinde henüz karşılaşmaya hazır olmadığımız sorunlarla geliyor. Birincil yakıt kaynağımız olan fosil yakıtlar 50 yıldan daha az bir sürede tükenecek. Temiz suya erişimi olan ülkelerin sayısı gittikçe azalacak. Dünya nüfusu hızla artacak. Büyük metropollere olan göçler daha da fazlalaşacak. Böyle bir yüzyılda tüketim alışkanlığının çok yüksek olduğu ülkemizde eğitim sistemimizin merkezinde “Üretim & Tasarım” odaklı bir program geliştirmek ve öğrencileri çağın gerektirdiği becerilerle donatmak zorunluluğu bulunmaktadır. Kuvvetle muhtemel ki öğrenciler 5 yıl sonra kalem ve kâğıdın kullanılmadığı bir iş yaşamında çalışıyor olacaklar. Gelecekte daha üretken olduğumuz bir toplum, yerli markalar üreterek dünyaya açılabildiğimiz tasarım fikirleri görmek istiyorsak inovasyon ve tasarım odaklı düşünme konularına ağırlık vermemiz gerekmektedir.

Yine ilerleyen yıllarda hayatımızda insanlar kadar robotların da yer alacağı hatta pek çok iş alanında robotların insanların yerine geçeceği düşünüldüğünde eğitime bu son gelişmeler ışığında yön vermek ve öğrencileri robotik ve robotik yazılımlar alanında yönlendirmek kaçınılmazdır. Bu nedenle robotik ve kodlama alanında yoğun bir şekilde atölye ve etkinliklere yer verdik.

26-27-28 Eylül 2019 Tarihlerinde Merkezefendi Kültür Merkezinde TÜBİTAK öncülüğünde Ülker Yörükoğlu bilim ve Sanat Merkezi, Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 3 gün sürecek olan Denizli’nin en büyük bilim şenliğini gerçekleştireceğiz.

3 gün boyunca sürecek olan şenlik; okul öncesinden ilkokula, ortaokuldan liseye, üniversiteden yaygın eğitime 7’den 70’e herkesi kapsayacak şekilde; birbirinden farklı türde 50 etkileşimli ve uygulamalı atölye çalışması, tiyatro ve bilim şovu gösterileri,konferanslar, astronomi gösterileri, yarışmalardan oluşmaktadır. Atölye çalışmaları katılımcıların birebir eğitim alacakları alanlardır. Katılımcılar ilgi duydukları alanlara www.merkezefendibilimsenligi.org.tr üzerinden başvuru yaparak atölye eğitimi alabilmektedir. Okullar öğretmenlerinin rehberliğinde toplu katılım formunu doldurarak başvuru yapabileceklerdir.
Ayrıntılı program listesi için tıklayınız..

Detaylar

Başlangıç:
26 Eylül 2019
Bitiş:
28 Eylül 2019

Organizatörler

Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi
Merkezefendi Belediyesi
Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ