20.05.2024 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?

Özel Bitek Mesleki ve Teknik Lisesi Pamukkale Rotary Kulübünü Ağırladı

Özel Bitek Mesleki ve Teknik Lisesi Pamukkale Rotary Kulübünü Ağırladı

Geçtiğimiz günlerde Özel Bitek Mesleki ve Teknik Lisesi Pamukkale Rotary Kulübünü ağırladı. Çok sayıda işadamı ve işkadınlarının katıldığı etkinlikte eğitime olan destekleri ile bilinen Pamukkale Rotary Kulübü Özel Bitek Mesleki ve Teknik Lisesi’ni gezdi.

Mekatronik, elektronik ve yazılım kombinasyonundan oluşan sistemler ile ilgili eğitim veren okulu gezen Pamukkale Rotary Kulübü Başkanı Fatma Banu Nebioğlu, “Sanayi şehri olan Denizli’de teknik ara elemana ihtiyaç var. Bu ihtiyacı görüp bu ihtiyaçlar doğrultusunda böyle güzel bir okul inşa ettikleri için teşekkür ederiz. En güzeli de bu okulun %100 devlet destekli olması ve 2. Dil olarak Almanca eğitimi verilmesi. Çocuklar bu okuldan çıktığında eğitimli, donanımlı ve tecrübeli olacaklar. Üniversitede ilgili bölümlerde ek puan da alabilecekler. Buradan meslek sahibi olarak çıkmaları hem Denizli adına hem de ülkemiz adına önemli bir gelişme” dedi.

Rotary Kulübünü ağırlayan Özel Bitek Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Ali Ozan ise okulun gelecekte bir devrim niteliğinde eğitim verdiğini belirtirken, “Okulumuzda ilimizin önde gelenlerini ağırlamak çok güzel. Okulu merak eden işadamlarımız okulumuzun bölümlerini yerinde gezmiş, görmüş oldular. Burada ki eğitim kalitesini ve öğrencilerin mesleki eğitimini de aktarmış olduk. Sanayi alanında gelişmiş ve gelişmekte olan Denizli’ye böyle önemli mesleki eğitim veren bir okul kazandırdığımız için mutluyuz. Mutluluğumuzu paylaştığımız Pamukkale Rotary Kulübüne nazik ziyaretleri için teşekkür ederim” dedi.

Bitek Mesleki ve Teknik Lisesi mekatronik alanında eğitim veren Denizli’nin tek eğitim kurumu. Okulun kayıtları 17 Ekime kadar devam ediyor. Öğrencilerin geleceğini garanti altına almayı hedefleyen okul %100 devlet destekli hizmet veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Bize Ulaşın