13.07.2024 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?

DENİZLİ’DEN MARMARİS’E SANAT KÖPRÜSÜ

Uzun süredir Denizli de faaliyet gösteren ve sergiler açan LAFOT ilk il dışı sergisini Marmaris’te açtı. 26 Fotoğrafçının 70 eserinin yer aldığı sergi Marmaris Kültür ve Sanatevi Uğur Mumcu Sanat Galerisi’nde açıldı.

DENİZLİ’DEN MARMARİS’E SANAT KÖPRÜSÜ

Uzun süredir Denizli de faaliyet gösteren ve sergiler açan LAFOT ilk il dışı sergisini Marmaris’te açtı. 26 Fotoğrafçının 70 eserinin yer aldığı sergi Marmaris Kültür ve Sanatevi Uğur Mumcu Sanat Galerisi’nde açıldı. Marmaris Belediye Başkan Yardımcıları, Sedat Kirt, İsmet Kamil Öner, Dursun Kaplan’ın açılışını yaptıkları sergi yoğun ilgi gördü.

Zeki Akakça, “ Marmaris belediyesine ve sergiye katılan 26 arkadaşına teşekkür ederek, Denizli den Marmaris’e bir “esinti” getirdik bunun devam etmesi ve başka faaliyetlere önderlik etmesini diledi. Sergide ter alan fotoğraflar hakkında ise, Fotoğraflarımız Denizli kültürü ve doğal güzelliklerinin yanında ülkemizin farklı yöreleri ile yurtdışından da örnekler içermektedir. Hem kültür, hem sanat ve hem de yaşamdan örnekleri burada izletmeyi amaçlıyoruz umar ve bekleriz ki bu başlangıç geleceğe açılan bir kapı olur” dedi. Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Kirt, “Marmaris Belediyesi olarak Denizli ve Denizlililerle güzel çalışmalar yaptıklarını, resmi kurumlar olarak gerçekleştiremediklerini kültür sanat alanında sivil kurum-kuruluş ve kişilerle daha çok hayata geçirdiklerini belirtti. Önümüzdeki dönemde ise resmi kurumlarla daha farklı alanlarda daha farklı projelerle birlikteliği sürdürmek istediklerini dile getirdi. LAFOT’un fotoğraf sergisi ile birçok sanatseverin bir araya gelmiş olması bu alanda güzellikler yaşayacağımızın belirtisidir. Bu köprüyü kuran Denizlili dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Kısa süre sonra Marmarisli fotoğrafçıların da Denizli de bir sergi açmaları için destek ve katkı vereceğiz ve böylelikle komşuluk ilişkilerimiz güçlenerek sürecek” dedi. Sergi Perşembe gününe kadar açık kalacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Bize Ulaşın