21.06.2021 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?

Pamukkale’de Zafer Uğur Soylu’nun

Pamukkale’de Zafer Uğur Soylu’nun

Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından Pamukkale Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Pamukkale Rallisi, Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Uğur Soylu-Mehmet Köleoğlu ekibinin zaferiyle sona erdi.

44 otomobil ve 88 sporcu katılımıyla gerçekleştirilen ralli UNESCO Dünya Mirası’na giren Denizli’nin ünlü tarihi ve turistik beldesinde gerçekleşen yarış Kocaçukur mevkisinde sona erdi. 2 gün süren mücadele sonunda genel klasmanda ikinciliği Subaru Impreza WRX ile Gürol Baranlı-Alperen Tetik elde ederken, podyumun üçüncü basamağına çıkan ekip Mitsubishi Lancer EVO IX ile GP Garage My Team adına yarışan Erkan Güral-Burak Koçoğlu oldu.

Katılım ve seyirci açısından büyük ilgi gören rallide, son dönemde ülke gündeminde yer alan kadına şiddet konusunda farkındalık oluşturmak için basın açıklaması yapıldı, tüm araçlarda ‘kadına şiddete hayır’ sloganları yer aldı.

Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi açıklamasında, “Dünya üzerinde şiddeti yok etmenin yolu ‘Şiddete hayır’yerine; ‘Sevgi ve Eşitliğe Evet’ demekle olur.Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri toplumsal bir sorundur.Bireylerdeki otokontrol mekanizmasının oluşturulması, vicdan duygusunun geliştirilmesi ve duygusal olgunun sağlanması bu anlamda son derece önemlidir. Kadına yönelik şiddet, temel insan hakları ve özgürlüklerin ihlali olup, kadın ve erkek arasında eşit olmayan güç ilişkilerinin sonucu ortaya çıkan toplumsal bir sorun ve önemli bir halk sağlığı problemidir” dedi.

Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise kadına karşı şiddetin en büyük sorunlardan biri olduğunu ifade ederek, “Biz her türlü şiddete karşıyız. Şiddetin her türlüsü insanlık suçudur. Ama özellikle kadına ve çocuklarımıza karşı şiddet asla kabul edilemez. Hele hele kadınında suçu vardır; kim bilir ne yaptı hiç denilemez. Kadına karşı şiddete mücadelemiz her türlü devam edecektir” diye konuştu.
Fotoğraflar: Rallivideo.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Destek