05.08.2021 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?

2020 Denizli Yılı

2020 Denizli Yılı

NEDEN 2020 DENİZLİ YILI

Dünya genelinde birçok ülkenin temel eğitim müfredatında giren Pamukkale, Hierapolis ve Laodikeia ile Denizli, sadece eğitim, edebiyat ve tarihle değil aynı zamanda kültür, sanat ve spor alanlarında da tüm dünya karşılığı olan evrensel bir marka değeri olarak, 2020 yılının Denizlimizinde plaka simgesi olan 20 rakamından oluşması bu algı yönetimi ve iletişim stratejisinin en etkin aracı olacaktır.
Sürdürülebilir turizm hareketini yalnız sahip olunan kültürel, doğal, tarihsel ve beşeri değerler ile sağlamak mümkün değildir. Sahip olunan değerlerin yanı sıra turisti etki altına alacak, ilgili bölgeye seyahat etmesini teşvik edecek nedenlerin oluşturulması, günümüz rekabet koşullarında büyük öneme sahiptir.
Arka planında ikna kabiliyeti yüksek bir “değer” üzerine inşa edilmiş bir iletişim stratejisi ile güçlü algı yönetimini turizm hareketine çevirecek sürdürülebilir uluslararası etkinlikler oluşturulmalıdır.
Dünya tarihinin en kıymetli miraslarından biri olan Pamukkale, Hierapolis, Laodikeia, son yıllarda yaşanan bölgesel ve küresel olumsuzlukların gölgesinde kalan Türkiye ve Denizli turizmi tekrar güçlü dönemlerine geçişine önemli katkı sağlayacak çok yerinde bir iletişim aracı olacaktır. Özellikle son dönemde ülke imajımız aleyhinde sürdürülen olumsuz propaganda girişimlerine karşı stratejik iletişim çalışmaları büyük önem arz etmektedir.

HEDEFLER

Dünya genelinde Denizlimizin simgesi olan Pamukkale – Hieprapolis ve Laodikeia temalı etkinlik/ toplantılar düzenlemek suretiyle güçlü bir iletişim stratejisi uygulamak,
2020 yılı boyunca Denizli temalı spor,kültür, sanat, bilim ve eğitim alanlarında uluslararası etkinliklerin düzenlenmesi,
Denizlimizin çeşitli ilçelerinde tarihi ve turistik köylerin turizme kazandırılması,
Bu kapsamda Denizli ili ve ilçelerinde sanatsal kültürel ve turizm alt ve üst yapı çalışmalarının gerçekleştirilmesi.
Gerçekleştirilecek Uluslararası fuarlarda Denizli 2020 yılı etkinlik konsepti ile daha büyük bir ilgi hedeflenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
×

Powered by WhatsApp Chat

× Destek