21.06.2021 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?

Huawei’nin Türkiye’deki pazar payı bir yılda %18 arttı

Huawei, sadece bir yıl içinde ‘den fazla artış göstererek Türkiye’de akıllı telefon pazarını domine eden ikinci şirket olmayı başardı.

Huawei’nin Türkiye’deki pazar payı bir yılda %18 arttı

Son birkaç yıldır ürettiği akıllı telefon modelleriyle kısa süre içinde dünyada akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından biri haline gelen Huawei’nin Türkiye’deki akıllı telefon pazar payı GfK verilerine göre %21’i geçti.

2018 yılının ikinci çeyreğinde dünyanın en fazla akıllı telefon satan ikinci markası olan Huawei, 2018 yılı temmuz ayı itibariyle Türkiye’de en fazla akıllı telefon satan ikinci marka olmayı başarmıştı. Son bir yılda hem Türkiye hem de dünyada ciddi bir yükseliş gösteren Huawei’nin bir yıl içinde gösterdiği büyüme ise şaşırtıcı durumda.
Huawei, Türkiye’deki pazar payında Apple’ı bir yıl içinde geçmeyi başardı

2017 yılı ağustos ayında Türkiye’deki pazar payı sadece %3.2 olan Huawei, tüm segment akıllı telefonlarında yürüttüğü satış stratejisi ve yeni nesil ürünleriyle birlikte sadece bir yıl gibi bir süre içinde Türkiye pazar payını %21.3’e yükseltmeyi başardı. 2018 temmuz ayı itibariyle Apple, Türkiye’de pazar payı olarak üçüncü sıraya gerilerken zirvedeki Samsung’un ardına Huawei yerleşti.

Akıllı telefon pazarında bazı markalar beklediklerinden çok daha kötü tablolar sergileyerek hem Türkiye hem de dünya pazarında daha pasif hale gelirken Huawei’nin yükselişi akıllı telefon pazarında dengeleri değiştirmiş gibi görünüyor. Elbette her ne kadar satış adeti olarak Huawei, Apple’ı geride bıraksa da markaların Türkiye’deki değerleri ve elde ettikleri kazanca ilişkin net bir veri bulunmuyor.

Apple sadece üst segment akıllı telefonlarıyla piyasada var olmayı sürdürürken akıllı telefon dünyasında birbirine çok yakın segmentlerde ürünler üreten iki teknoloji devi Samsung ve Huawei rekabeti özellikle 2019 yılı itibariyle kızışacak gibi görünüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Destek