15.04.2024 - Denizli Şehir Portalı & Denizli Firma Rehberi
Denizli'de Ne Var?

Dendalder Sezon Sonu Gecesi Muhteşemdi

Dendalder, Denizli Dedeman Park Otel‘de düzenlenen, “Kafama Göre” grubunun sahne aldığı ve “Dalgıçlar Söylüyor ‘2018” klibinin ilk gösteriminin yapıldığı gecede derneğin 5. doğum gününü coşkuyla kutladı.

Dendalder Sezon Sonu Gecesi Muhteşemdi

5. Yaş gününü üyeleriyle birlikte kutluyan Dendalder Derneği’nin projelerinden bir tanesi de Dalgıçlar Söylüyor 2018 projesi oldu. Dernek üyelerinden oluşan tamamen amatör bir müzik topluluğu ile memleketimize ve denizlerimize olan tutkularını bir türkü ile anlattılar. Bu klibin çekimleri 5 ay boyunca ve 60 kişilik bir ekip ile Pamukkale, Salda Gölü, Kaş, Dalyan, Köyceğiz, Ortaca, Bodrum, Akyaka, Gökova ve Karaburunda yapıldı.

Derin maviye tutkun, çevreyi ve doğayı koruma bilincine sahip olan dernek, kurulduğu günden bu yana yurtiçinde ve yurtdışında pek çok etkinlik gerçekleştirdi. Ülkemizin her bir köşesinde coşkuyla kutladıkları bayramlarımızı, suyun altında da kutlamayı ve şanlı bayrağımızı derin maviliklerde açmayı hep görev bildiler.

Bu yıl; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı ile başlattıkları yurt içi dalış sezonunu, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile sonlandırdılar. 2018 yılında yurt içinde 12 dalış etkinliği, 1 Sosyal sorumluluk projesi ve bir de klip çalışması yürüttüler. Şehrimizin ülkemizdeki bir çok güzel sahil bölgesine yakın olmasının avantajını kullanarak bu yıl, KAŞ, KEMER, BODRUM, DALYAN, EKİNCİK, KARABURUN, ÇEŞME, SEFERİHİSAR SIĞACIK, FETHİYE bölgelerinde dalışlar yaptılar. Ayrıca bodrum gümbet limanında, dünya çevre gününde liman temizliği yaparak, deniz kirliliği konusunda hassasiyetin arttırılması için çaba harcadılar. Yurt dışında da Tayland / Andaman denizi ve Mısır / Kızıl denizde dalış gezileri düzenlediler.

Gece 5. yaş pastası kesiminden sonra, katkılarından dolayı sponsorlara teşekkür plaketi verilmesinin ardından Kafama Göre grubunun muhteşem konseriyle devam etti.

Dalgıçlar Söylüyor klibini izlemek için tıklayın.

Dendalder Sezon Sonu Gecesi Foto Galeri için tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Bize Ulaşın